top of page

Можливості зубонарізки

Зубчасті передачі — найпоширеніший тип передач у сучасному машинобудуванні і приладобудуванні. Їх застосовують для передачі потужностей від часток (механізм кварцового наручного годинника) до десятків тисяч кіловат (великі кульові млини, дробарки, випалювальні печі) при окружних швидкостях до 150 м/с і передавальних числах до декількох сотень і навіть тисяч, з діаметром коліс від часток міліметра до 6000мм та більше.

             Зубчасті передачі бувають - циліндричні із зовнішнім зачепленням (косим, прямим або шевронним); рейкові, циліндричні з внутрішнім зачепленням; гвинтові, конічні.

              На сьогоднішній день ПрАТ «Дніпрополімермаш» освоїло виробництво та випуск вищезгаданих зубчастих передач на зубчастих колесах та вінцях діаметром до 5000мм заввишки до 800мм та модулем зуба до 60 та вал-шестернях довжиною до 3200мм, діаметром по бочці до 60. стало можливим після придбання таких обробних центрів ЧПУ як Doosan DBC130L та PRAGMA, зубонарізка проводиться за програмою виключаючи людський фактор і дозволяє досягти чистоти зуба з-під різця Ra 3,2.

bottom of page